"Nie Bajka" - premiera musicalu

Zapraszamy na wyjątkową premierę musicalu dla młodzieży i dorosłych pt. "NIE BAJKA".
Innowacyjna scenografia, atrakcyjne formy taneczne, tekst w formie beatboxu.

„JEDNA MONETA TO JEDEN DZIEŃ ŻYCIA,
ZRESZTĄ NIE MA CO ICH TU WYLICZAĆ.
GAME OVER A AFERA ...
ZOSTAŁA JEDNA MONETA I CO ZROBISZ TERAZ?”

W sercu „Nie Bajki” znajduje się poruszająca opowieść o Racławie i Bambi, ojcu i synu, którzy przemierzają labirynt życiowych wyborów w świecie, gdzie każdy dzień jest jak cenna moneta.
W tle pulsującego rytmu jednoosobowej orkiesty, mistrza polski beatbox, spektakl rozwija się wokół konfliktu między młodzieńczymi aspiracjami Bambiego, a mądrością życiową Racława, który podkreśla, że każda „moneta” czasu jest bezpowrotna i niepowtarzalna.
Podczas gdy Bambi jest porywany przez marzenia o sukcesie i karierze, Racław próbuje przekazać synowi lekcję o wartościach, które naprawdę się liczą.
Głęboka metafora, gdzie każdy dzień jest jak jedna moneta w skarbonce życia – prowadzi widzów do klimatycznego finału, gdzie pozostaje jedna moneta i rodzi się pytanie: „Co teraz?”

OBSADA:
Racław: Jakub Leśniak
Bambi: Dawid Kołcz
Majko: Piotr Jarosz
Scenariusz: Mariusz Adamczyk
Dialogi: Tomasz Bławut
Muzyka: Piotr Jarosz
Reżyseria i choreografia: Mariusz Adamczyk
Scenografia i kostiumy: Mariusz Adamczyk, Tomasz Bławut
Producent: Fundacja Pasjoteka
Współproducent premiery: Centrum Kultury w Łomiankach

Co znajdziemy w musicalu oprócz świetnej rozrywki?

  • Profilaktyka Uzależnienia: „Nie Bajka” zwraca uwagę na subtelne, ale wszechobecne zagrożenie uzależnienia od mediów cyfrowych których nadmierne korzystanie osłabia więzi rodzinne i społeczne.
  • Konflikt Pokoleń: Musical porusza problem różnic w percepcji świata między starszym a młodszym pokoleniem. Widzowie są świadkami, jak różnice w podejściu do życia mogą prowadzić do nieporozumień, ale też jak dialog i zrozumienie mogą pomóc w przekraczaniu tych barier.
  • Wartość Czasu: Głównym motywem musicalu jest metafora czasu jako „monety” co zachęca do refleksji nad tym jak każdy z nas wydaje swój cenny „czas”.
  • Rola Rodziny i Bliskości: „Nie Bajka” podkreśla znaczenie rodzinnych więzi i bliskości jako fundamentu zdrowego rozwoju osobistego i jako ochrony przed negatywnymi aspektami izolacji cyfrowej. Wsparcie i zrozumienie w rodzinie są kluczowe w budowaniu odporności na negatywne wpływy zewnętrzne.
  • Rozwój Osobisty: Musical promuje ideę rozwijania osobistych pasji i zdrowych nawyków jako konstruktywnej alternatywy dla uzależnień. Ukazuje, że aktywności sportowe i artystyczne mogą wzbogacać życie i przynosić satysfakcję.
  • Refleksja nad Życiem: Finałowa scena to dla widzów głęboka samorefleksja nad własnym życiem. Musical stawia pytanie, co w życiu jest naprawdę jest ważne, zachęcając do świadomego podejmowania decyzji i czerpania radości z każdego przeżytego dnia.

Spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 10 roku życia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń