Wydarzenia

Zamówienie

Akademia Odkrywcy im. Tony Halika - Jak zdobyć świat aparatem fotograficznym

 Łomianki

 Centrum Kultury w Łomiankach
 ul. Wiejska 12a

  17.11.2019

 15:00

 Ceny biletów

 16 zł

Jak zdobywać świat aparatem fotograficznym!

Fotografia to kolorowe drzwi na świat. Dla jednych będzie to zwrócenie uwagi na zwierzęta i rośliny, dla drugich ciekawa stanie się architektura, dla innych znów ważny będzie człowiek.
Aparat to taka mała przepustka, dzięki której możemy zobaczyć, jak produkuje się jeansy lub teatralne pacynki w Indiach, jak zatrzymał się czas na małej, sudańskiej wysepce na środku Nilu, albo jak żyje nasz mały sąsiad z podwórka obok. Aparat to dobry pretekst, aby to wszystko zobaczyć. Zobaczyć z bliska, sfotografować i opowiedzieć o tym swoim bliskim i znajomym.
Czy wystarczy, abyśmy chcieli to zobaczyć? Tak, ale jeśli dodatkowo to sfotografujemy, powstanie wizualna historia, która będzie utrwalona na zawsze.
Na warsztatach opowiemy sobie, jak poprzez fotografię możemy zobaczyć niezwykłe miejsca, nawiązać ciekawe znajomości, dotknąć aspektów życia codziennego ludzi pochodzących z odmiennych kultur. Mając aparat w ręku musimy podejść blisko, dotknąć, powąchać, poczuć. Tak powstają fotografie.
Z pojedynczych zdjęć, które zrobiłam podczas moich wypraw, spróbujemy ułożyć historie i odtworzyć rzeczywistość, którą chciałam opowiedzieć innym.
Opowiem również, jak zostać podróżnikiem, fotografem i odważnie zdobywać
świat.
------------------------------------------------
Fotografia to notatki z tego, co widzimy. Z tego, co nas ciekawi, co nas zadziwia.

Marta Rybicka - fotograf dokumentalny. Podwójna laureatka GRAND PRESS PHOTO 2019, uczestniczka wystaw w Polsce i za granicą, publikowała w prasie: Newsweek, W sieci, Tygodnik
Powszechny, Les Inrockuptibles, Wprost, Al Jazeera, Uroda, Podróże, Voyage. Stypendystka
Ministerstwa Kultury i Sztuki. Pracuje jako freelancer. Swoją karierę rozpoczęła dokumentując skutki
trzęsienia ziemi na Haiti oraz powodzi w Polsce. Fotografowała życie i warunki pracy w Indiach i
Sudanie. Dokumentuje życie codzienne uchodźców czeczeńskich mieszkających w Polsce w ramach
inicjatywy Dzieci z Dworca Brześć oraz Polonię w Naddniestrzańskiej Republice Mołdawskiej. Marta uwielbia pracę z dziećmi. Swoją cierpliwością i poczuciem humoru potrafi
zainteresować najbardziej wymagające dziecięce osobowości.

Rozwiń

Jak dokonać rezerwacji?

Przesuwając kursorem myszy po planie sali pojawi się cena biletu jak i ilość wolnych miejsc w każdym z sektorów. Po kliknięciu w wybrany sektor pokażą się poszczególne miejsca - kolory wskazują dostępność i kategorię cenową. Wystarczy zaznaczyć wybrane miejsca i przejść dalej do formularza rezerwacji. Po wypełnieniu swoich danych, spośród dostępnych możliwości wybiera się sposób płatności jak i dostarczenia biletów. Rezerwacja zostaje utworzona po kliknięciu "Zamawiam".

Plan sali

sala widowiskowa, wolne miejsca: 37

Wybierz liczbę i typ biletów

normalne 16,00 zł 0,00 zł
Razem 0,00 zł