Wielcy Polacy - kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży

 Łomianki

 Centrum Kultury w Łomiankach
 ul. Wiejska 12a

 sala widowiskowa

 Nazwa sektora

 18.09.2021

 15:00

 10

 Ilość wolnych biletów

Zastanawialiście się kiedyś:

  • jak zbudować zamek, taki z czasów rycerzy i królów?
  • jak wielki jest nasz Układ Słoneczny i co się dzieje na każdej z planet?

Chcielibyście:

  • poeksperymentować,
  • zbudować wybuchający wulkan,
  • a może wystrzelić rakietę, którą sami zrobicie?

Jeśli tak, to serdecznie zapraszamy na cykl wyjątkowych zajęć:

„Wielcy Polacy - kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży”
Przez kolejnych 9 miesięcy począwszy od września 2021r., zapraszamy młodych mieszkańców Łomianek, w wieku 8-12 lat, do wspólnej przygody, podczas której będziemy poznawać wybitnych Polaków, znanych i mniej znanych. Każde ze spotkań poświęcone będzie jednej postaci. Uczestnicy poznają najważniejsze wydarzenia z biografii polskich bohaterów, a podczas części warsztatowej wspólnie będziemy m.in. tworzyć, eksperymentować, budować, odgrywać role teatralne.

Zajęcia będą odbywać się w każdą trzecią sobotę miesiąca w łomiankowskim Centrum Kultury, w godzinach 15:00 – 17:00. Na każde z zajęć obowiązują osobne zapisy.

Terminarz zajęć
18 września
Pokój Zagadek o Wielkich Polakach

– wyjątkowy escape room, podczas którego będziemy rozwiązywać liczne szyfry, kody, krzyżówki, poszukiwać ukryte informacje oraz wcielać się w postać wybitnego Polaka lub Polki „Zostań wybitną postacią”

16 października
Jak Kazimierz Wielki zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną,
czyli budujemy średniowieczny zamek.

20 listopada
Jadwiga Andegaweńska

  • piękna, dobra i mądra Królowa - gra teatralna.

18 grudnia
Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, czyli dokonania Mikołaja Kopernika i Jana Heweliusza
– tworzymy Układ Słoneczny

15 stycznia
Jak Ignacy Domeyko został bohaterem narodowym Chile?

  • tworzymy wybuchające wulkany.

19 lutego
I Ty możesz zostać chemikiem,

czyli eksperymenty pod okiem Marii Skłodowskiej-Curie.

19 marca
Zdobądź swoją górę,

czyli jak Wanda Rutkiewicz zdobyła Mount Everest? - tworzenie makiety góry.

23 kwietnia
Mieczysław Bekker i Mirosław Hermaszewski

  • szybki kurs tworzenia rakiet kosmicznych.

21 maja
Łomiankowscy bohaterzy

– historie znane i nieznane, czyli tworzymy kreatywną książkę o lokalnych Wielkich Polakach.

Fundacja Sofijka - edukacja i rozwój, działa od marca 2019 r. Główną misją fundacji jest popularyzowanie wiedzy o Polkach i Polakach, którzy w sposób szczególny wyróżnili się swoimi działaniami i /lub dokonaniami oraz wspieranie twórczości, kreatywności i rozwoju dzieci oraz młodzieży. Naszą misję realizujemy między innymi poprzez organizację warsztatów tematycznych i historycznych oraz "Pokoju Zagadek o Wielkich Polakach" dla dzieci i młodzieży, prowadzonych w wersji stacjonarnej oraz zdalnej. Nasze działania to również wydawanie książek o wybitnych postaciach, do których ilustracje przygotowują dzieci i młodzież, jak publikacja "I like Moniuszko", którą wydaliśmy w czerwcu 2020 r.

Prowadzący:
Monika Jędrzejewska -Wiergiles
Założycielka i prezeska Fundacji Sofijka, działaczka społeczna, trener z doświadczeniem w prowadzeniu interaktywnych warsztatów dla dzieci i młodzieży od 2015r. Od marca 2019r. poprowadziła warsztaty dla ponad 5300 uczestniczek i uczestników w wieku 6-14 lat. Jest autorką i realizatorką wszystkich projektów Fundacji oraz kreatywnych warsztatów tworzenia książki i 8 projektów wydawniczych. W latach 2014 - 2019 prowadziła wydawnictwo specjalizujące się w edukacyjnych książeczkach dla dzieci.

Paulina Kuran
Związana z Fundacją Sofijka od początku jej istnienia, z wykształcenia filozof, z pasji animator, wychowawca i kierownik projektów dla najmłodszych z 12 letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i dla dzieci w sektorze NGO. Była odpowiedzialna za: tworzenie oraz realizację projektów wychowawczych, edukacyjnych, kulturalnych, sportowych, organizowanie letnich i zimowych form wypoczynku, pracę w świetlicy środowiskowej z dziećmi i młodzieżą, animację czasu wolnego. Współautorka scenariuszy warsztatów o Wielkich Polakach.

Rozwiń