Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

Bitamina

BITY, SAMPLE I SŁOWA SKLEJONE EMOCJAMI
Bitamina powstała z przyjaźni i miłości do muzyki. Słychać to w tekstach i w produkcji bitów. Wrażliwość z jaką do nas trafia jest zaskakująca, a wyśpiewane emocje odczuwamy bardzo osobiście.

Rok 2005, obóz aktorski Machulskich. To tutaj krzyżują się drogi Amara i Mateusza, założycieli Bitaminy. Niedługo potem dołącza do nich Piotr. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach przypadają sobie do gustu. Nie przeszkadza im to, że Mateusz na co dzień mieszka w Niemczech, gdzie spełnia się jako aktor i reżyser, a Amar z Piotrem wiele czasu poświęcają produkcji ekologicznego sera i warzyw. Tworzą kolektyw, którego działalność nieprzerwanie trwa do dziś.
Nie patrząc na mody i trendy, pracują nad swoją muzyką. Mimo, iż zupełnie nie zabiegają o promocję i zaistnienie w social mediach, wokół tej trójki tworzy się rzesza bardzo oddanych fanów. Doceniają oni wrażliwość i szczerość, które nie pozwalają pozostać obojętnym.

Ich pierwszym albumem są „Listy Janusza”, utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierające się o jazz, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazuje się cyfrowo album „Plac Zabaw”. Wywołuje on spore zamieszanie i zainteresowanie wielu dziennikarzy muzycznych i osób ze środowiska. Pozytywne reakcje są motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami. Powstaje instrumentalny album „C” gdzie artyści pokazują swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zaskakują samplami i jazzowym klimatem. Kolejna produkcja to „Kawalerka”, kontynuacja „Placu Zabaw”. Jest to album bardziej piosenkowy, opowiadający o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu, krok poza dziecinne podwórko. W 2019 zespół prezentuje piątą płytę „Kwiaty i Korzenie”. Po raz pierwszy Piotr i Mateusz dzielą się mikrofonem, a do współpracy nad materiałem został zaproszony Moo Latte.

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Kultury w Łomiankach.

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Kultury w Łomiankach / CK wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CK, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CK informuje o tym fakcie organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
23 października 20:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
KUP BILET

Jazzpospolita

Jazzpospolita to jedno z ciekawszych zjawisk muzycznych na polskiej scenie. Zespół, który w ciągu 11 lat wydał 6 płyt i zagrał 400 koncertów, od początku na przekór nazwie wymykał się gatunkowym kwalifikacjom. Działając w czteroosobowym składzie – gitara, bas, klawisze, perkusja – Jazzpospolita wypracowała własne, rozpoznawalne brzmienie i zdobyła liczną grupę fanów. Siłę Jazzpo – jak często o grupie mówią fani – stanowią oryginalne kompozycje, sytuujące zespół na styku jazzu, post-rocka i elektroniki. Połączenie jazzowych harmonii, rockowych brzmień i klubowej dynamiki powoduje, że Jazzpospolita zjednuje sobie zwolenników z bardzo różnych kręgów i z powodzeniem występuje nie tylko na klubowych koncertach, ale też na dużych festiwalach jazzowych (London Jazz Festival, Copenhagen Jazz Festival i popowo-rockowych (Open’er, Męskie Granie).

Stefan Nowakowski – bas
Łukasz Borowicki - gitara
Karol Domański - bębny
Michał Załęski - fortepian, klawisze

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Kultury w Łomiankach.

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Kultury w Łomiankach / CK wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CK, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CK informuje o tym fakcie organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
14 listopada 20:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
KUP BILET

Piotr Zubek

Projekt muzyczny „Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego
Wasowskiego” to propozycja dla miłośników talentu Jerzego
Wasowskiego oraz dla wszystkich ceniących piękno polskiej
piosenki. Składa się z czternastu zapomnianych lub mało
znanych kompozycji Mistrza i jednego utworu, którego autorem
słów był Jerzy Wasowski. Całość aranżacji jest utrzymana w
stylistyce i harmonii jazzowej, czyli zgodna z pierwotnym
zamysłem kompozytorskim. Co ciekawe, znaczna część tekstów
piosenek nie jest autorstwa Jeremiego Przybory, z którym
Jerzy Wasowski jest automatycznie kojarzony.
Wartością projektu samą w sobie jest popularyzacja
najwyższej klasy muzyki rozrywkowej. Panuje słuszna opinia, że
gdyby Wasowski urodził się w Stanach Zjednoczonych, byłby na
świecie rozpoznawalny na równi z Gershwinem. Poszukiwanie i
prezentacja wciąż nie do końca poznanej i niezwykle
zróżnicowanej twórczości Mistrza jest obowiązkiem kolejnych
muzycznych pokoleń Polaków, w tym tych najmłodszych.
Pomysłodawcą i „twarzą” projektu jest Piotr Zubek, który
dobrał utwory przy nieocenionym wsparciu merytorycznym
Moniki i Grzegorza Wasowskich. Za wszystkie aranżacje
odpowiada ”Robert de Niro polskiego jazzu” - Bogdan Hołownia.
Wszystkie utwory zostały zarejestrowane w Studio S4/6
Polskiego Radia im. Jerzego Wasowskiego
przy finansowym współudziale Konstantego Przybory i ukazały
się na rynku płytowym jako ”Moja wycinanka” w sierpniu 2019
roku.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
17 października 20:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
KUP BILET

Przez siedem kontynentów - Dzień w Azji

Cykl spotkań podróżniczych dla dzieci i dorosłych.
Temat 18 października 2020 r. - Dzień w Azji
OPIS POKAZU:
"...Niczym dawni podróżnicy wyruszymy na spotkanie z mieszkańcami kilku krajów Azji, by poznać ich życie i zwyczaje. Dowiemy się po co w Chinach powstał Wielki Mur oraz jak zjeść zupę pałeczkami, w Birmie poznamy życie dzieci w górskich wioskach oraz weźmiemy udział w ceremonii wstępowania do klasztoru (a także znajdziemy klasztor skaczących kotów!), zaś w Indonezji przekonamy się, czy małpy mogą mieć swoją świątynię i gdzie rośnie ryż. Poznamy też życie dzieci mieszkających obok świątyń Angkoru w Kambodży, zaś w Tajlandii sprawdzimy jak wygląda targ na wodzie. .."

prowadzenie Anna i Krzysztof Kobus

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
18 października 15:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
KUP BILET

Przez siedem kontynentów - Hawaje

8.11.2020 g.15.00 Przez siedem kontynentów- Hawaje prowadzenie Kasia Biernacka
Zapraszamy na wyprawę na drugą stronę kuli ziemskiej – na Hawaje.
Skąd się wzięły hawajskie wyspy? Jak powstają jaskinie lawowe i co ma wspólnego lawa z wodą? Jak wyglądają zielone żółwie i co można zobaczyć na Zielonej Plaży? Co najbardziej lubią tamtejsze dzieci i czego nie wolno przywozić z Hawajów do domu? Przyjrzymy się też wulkanom, nauczymy kilku hawajskich słów i wykonamy pracę plastyczną.

prowadzenie Kasia Biernacka

Od 18 lat Kasia Biernacka jeździ jako fotograf i grotołaz na wyprawy eksploracyjne, podczas których odkrywa wnętrze naszej planety i dokumentuje piękno podziemnego świata. Była w ponad 100 jaskiniach w różnych krajach, ale najczęściej odwiedza Meksyk i Stany Zjednoczone. W Polsce Kasia współorganizuje Festiwal Górski w Lądku Zdroju, gdzie jest Dyrektorem Programu Filmowego. Tłumaczy też filmy górskie, pisze teksty o podróżach i prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
08 listopada 15:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
KUP BILET

Scena Zaułek/ Marcin Styczeń/ Wojtek Gęsicki

Gościem Wojtka Gęsickiego - gospodarza sceny oraz akordeonisty Rafała Grzaki podczas październikowej Sceny Zaułek będzie Marcin Styczeń.
Artysta wystąpi w koncercie pt. „Ta droga nie wiedzie w górę, ta droga wiedzie w głąb” - tak rozpoczyna się jedna z piosenek Marcina Stycznia, która stała się tytułem autorskiego koncertu. To zapis duchowej i artystycznej podróży, którą Marcin Styczeń wspólnie ze swoją publicznością odbywa od ponad 20 lat. Poszczególne przeboje artysty są przystankami w tej wędrówce.

W programie koncertu „Ta droga” znajdują się piosenki ze wszystkich dziesięciu płyt: mistyczna poezja Karola Wojtyły, wiersze Ernesta Brylla, autorskie utwory Marcina Stycznia z krążków „21 gramów”, „Zbieg” i „10/40” oraz piosenki Leonarda Cohena z płyty „Lubię gadać z Leonardem”.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
16 października 19:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
KUP BILET

W Krainie Żywiołów / Teatrzyk dla dzieci

"PRZYGODY ZEFIRKA I SPÓŁKI - W KRAINIE ŻYWIOŁÓW"

INTERAKTYWNY SPEKTAKL EKOLOGICZNY DLA
DZIECI W WIEKU 4-12 LAT
Czas trwania: 60 min

Niesforne rodzeństwo: Zefirek, Kropelka i Płomyczek- dzieci Pani Ziemi, w spektaklu przybierają ludzką formę –wyraziste charaktery bohaterów podkreślone są dynamiczną choreografią i zabawnymi piosenkami śpiewanymi na żywo. Kłócąc się z sobą o pierwszeństwo Żywiołki wprowadzają na Ziemi pogodowy zamęt i zaburzają panującą tam równowagę. To dzieci ostatecznie uczą naszych bohaterów tego, że każdy wspólny cel wymaga współpracy i szacunku dla drugiej osoby, że to, co odróżnia nas od innych często nie jest naszą wadą ale największą wartością, a różnorodność stanowi o bogactwie naszej Planety. Spektakl jest interaktywny, co oznacza, że dzieci biorą czynny udział w rozwiązywaniu problemów naszych bohaterów, pomagając im znaleźć właściwe rozwiązanie konfliktów. Całemu wydarzeniu towarzyszy mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy!

UWAGA! Wszyscy uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do zachowania aktualnie obowiązujących zasad zawartych w procedurach bezpieczeństwa (dostępnych pod adresem: http://www.kultura.lomianki.pl/strona-142-procedury_covid_19.html) oraz aktualnych zaleceń GIS.

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Kultury w Łomiankach:
Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Kultury w Łomiankach / CK wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CK, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CK informuje organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
25 października 15:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
KUP BILET