Znajdź

 Wydarzenie

 Wybierz

 Miejsca

 Wypełnij

 Formularz

 Opłać

 Bilet

Repertuar

"Domówka" - Sonia Bohosiewicz

Sonia Bohosiewicz zaprasza na domówkę!

"Domówka" to zabawna, pełna anegdot i wzruszeń osobista podróż Sonii Bohosiewicz do czasów minionej epoki i największych przebojów w historii polskiej piosenki.

W repertuarze takie przeboje jak "W moim magicznym domku", "Małgośka", "Jesteś lekiem na całe zło" czy "Józek, nie daruję ci tej nocy".

Show Sonii Bohosiewicz to połączenie spektaklu, stand-upu, koncertu i improwizacji z aktywnym udziałem publiczności.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
24 listopada 18:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

Akademia Odkrywcy im. Tony Halika - Jak zdobyć świat aparatem fotograficznym

Jak zdobywać świat aparatem fotograficznym!

Fotografia to kolorowe drzwi na świat. Dla jednych będzie to zwrócenie uwagi na zwierzęta i rośliny, dla drugich ciekawa stanie się architektura, dla innych znów ważny będzie człowiek.
Aparat to taka mała przepustka, dzięki której możemy zobaczyć, jak produkuje się jeansy lub teatralne pacynki w Indiach, jak zatrzymał się czas na małej, sudańskiej wysepce na środku Nilu, albo jak żyje nasz mały sąsiad z podwórka obok. Aparat to dobry pretekst, aby to wszystko zobaczyć. Zobaczyć z bliska, sfotografować i opowiedzieć o tym swoim bliskim i znajomym.
Czy wystarczy, abyśmy chcieli to zobaczyć? Tak, ale jeśli dodatkowo to sfotografujemy, powstanie wizualna historia, która będzie utrwalona na zawsze.
Na warsztatach opowiemy sobie, jak poprzez fotografię możemy zobaczyć niezwykłe miejsca, nawiązać ciekawe znajomości, dotknąć aspektów życia codziennego ludzi pochodzących z odmiennych kultur. Mając aparat w ręku musimy podejść blisko, dotknąć, powąchać, poczuć. Tak powstają fotografie.
Z pojedynczych zdjęć, które zrobiłam podczas moich wypraw, spróbujemy ułożyć historie i odtworzyć rzeczywistość, którą chciałam opowiedzieć innym.
Opowiem również, jak zostać podróżnikiem, fotografem i odważnie zdobywać
świat.
------------------------------------------------
Fotografia to notatki z tego, co widzimy. Z tego, co nas ciekawi, co nas zadziwia.

 

 

Marta Rybicka - fotograf dokumentalny. Podwójna laureatka GRAND PRESS PHOTO 2019, uczestniczka wystaw w Polsce i za granicą, publikowała w prasie: Newsweek, W sieci, Tygodnik
Powszechny, Les Inrockuptibles, Wprost, Al Jazeera, Uroda, Podróże, Voyage. Stypendystka
Ministerstwa Kultury i Sztuki. Pracuje jako freelancer. Swoją karierę rozpoczęła dokumentując skutki
trzęsienia ziemi na Haiti oraz powodzi w Polsce. Fotografowała życie i warunki pracy w Indiach i
Sudanie. Dokumentuje życie codzienne uchodźców czeczeńskich mieszkających w Polsce w ramach
inicjatywy Dzieci z Dworca Brześć oraz Polonię w Naddniestrzańskiej Republice Mołdawskiej. Marta uwielbia pracę z dziećmi. Swoją cierpliwością i poczuciem humoru potrafi
zainteresować najbardziej wymagające dziecięce osobowości.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
17 listopada 15:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

Akademia Odkrywcy im. Tony Halika - Mikronezja "1500 rajskich wysp"

MIKRONEZJA – 1500 RAJSKICH WYSP

Spotkanie poświęcone niewielkiemu państwu w Mikronezji Palau. Skupimy się głównie na bogatej faunie tego rajskiego miejsca. Opowieść będzie się toczyć wokół rekinów, krokodyli, nietoperzy, krabów i innych istot zamieszkujących to piękne miejsce. Podczas spotkani każde dziecko zrobi meduzę. Poznamy mikronezyjskie smaki. Posłuchamy szumu muszli i wyspiarskiej muzyki.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
27 października 15:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

Kabaret Ciach - Gołębie i krety

W trakcie najnowszego programu kabaretu Ciach, pt. "Gołębie i krety" widziano jedną kobietę i trzech mężczyzn (choć wielu uważa, że jest odwrotnie) oraz: szlafrok w paski – podarty, bukiet kwiatów sztucznych, ręcznik kąpielowy – damski, kaburę czarną – nową, Colt - kaliber 7,1 – zabawkę, kilogram ziemniaków i trupa – sztucznego. Jak łatwo się domyślić, program przedstawia skecze o tematyce rodzinnej. 

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
16 listopada 20:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

Scena Zaułek // Lidia Stanisławska

LIDIA STANISŁAWSKA - recital

Debiutowała w 1973 na festiwalu koszalińskiej giełdy piosenki, gdzie zajęła pierwsze miejsce.

W 1974 wystąpiła na XII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, podczas którego zdobyła wyróżnienie śpiewając na koncercie debiutantów „Mikrofon dla wszystkich”. Jesienią 1974 rozpoczęła edukację w szkółce piosenkarskiej ZAKR, prowadzonej w warszawskiej kawiarni Bristol. Jednocześnie podjęła studia na wydziale piosenkarskim Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina. W kolejnych latach aktywnie współpracowała i występowała z kabaretem Pod Egidą.

Podczas Koncertu „Debiuty” na XIV Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1976 wokalistka otrzymała wyróżnienie za piosenkę Czułość. Utwór „Dzwon znad doliny” z muzyką Leszka Bogdanowicza dotarł do finału konkursu „Grand Prix de Paris”, organizowanego w Paryżu dla utalentowanych debiutantów z całej Europy. Kolejny występ piosenkarki na Festiwalu w Opolu miał miejsce podczas XVI edycji imprezy w 1978, gdzie zdobyła II nagrodę za interpretacje utworu Gram w kiepskiej sztuce. W tym samym roku wystąpiła w konkursie Sopot Festival 1978, na którym dzięki piosence Gwiazda nad Tobą zajęła trzecie miejsce, tuż za takimi sławami jak Václav Neckář czy Ałła Pugaczowa. Po sukcesie utworu Gwiazda nad Tobą Lidia Stanisławska wydała w 1979 swoją debiutancką płytę o takim samym tytule. W międzyczasie wokalistka nagrała wokalizy do filmów Palace Hotel oraz Wesela nie będzie. Lata 80. i 90. to okres koncertów piosenkarki w całej Europie, dzięki którym stała się rozpoznawalna m.in. w Czechosłowacji, Bułgarii czy byłej Niemieckiej Republice Demokratycznej. W 2001 piosenkarka wydała swoją drugą płytę zatytułowaną Inna twarz.

Od 2007 występuje w spektaklu Kobiety w sytuacji krytycznej w Teatrze „Polonia” w Warszawie.

Autorka dwóch książek z anegdotami polskiego środowiska artystycznego, zatytułowanych „Gwiazdy w anegdocie” (cz I i II). W 2012 artystka wydała książkę autobiograficzną Jak nie zrobić kariery czyli potyczki z show-biznesem.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
22 listopada 19:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

Słuchaj Więcej Ukeje Moje Boskie Buenos

Zwykło się mawiać, że muzyka łagodzi obyczaje. Owszem, ale prawda jest jednak taka, że nie tylko. Muzyka to mowa duszy, może wyrazić miłość, ale też leczy rany złamanych serc. Może towarzyszyć w chwilach radości, ale też ukoić głęboki żal. Taką właśnie muzyką dzieli się z nami Damian Ukeje w projekcie „Moje Boskie Buenos”: muzyką legendarnego zespołu Maanam, pełną siły wpływania na ludzkie odczuwanie. Nie da się nie wspomnieć tu o Korze – niezwykłej, wyrazistej Wokalistce, która jak nikt potrafiła zamknąć w utworach prawdziwe emocje, by uwolnić je potem na scenie. Te emocje wpływały na wszystkich i wpływać będą nadal, jak długo będzie trwać legenda Maanamu.

Damian Ukeje postanowił dotknąć tych utworów, tych emocji, jeszcze raz, w hołdzie wielkiej Artystce, ale też aby muzyka jej Zespołu nadal żyła. Muzyka jest po to, by ją grać, piosenki po to, by je śpiewać – podczas koncertu Damian Ukeje zagra więc akustycznie najpopularniejsze utwory grupy Maanam jak również doda kilka swoich. Jednak wieczór zdecydowanie będzie należał do legendarnej, rockowej grupy. Koncert będzie swoistym hołdem dla zespołu, ale również próbą ponownego odkrycia tej muzyki, skupienia się na niej jako sztuce, a nie tylko legendzie.

 

 

*** Miejsca przy stolikach są ustalane zgodnie z kolejnością przyjścia. Jeżeli życzą sobie Państwo, aby połączyć stoliki z przyjaciółmi, którzy również zakupili bilet na to wydarzenie, prośba o kontakt do 25.10.2019 r. pod numerem tel. (22) 751 35 02.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
30 listopada 20:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

Teatrzyk H2O to jest to, czyli gafy z rafy

Zapraszamy do szalonej zabawy z udziałem aż 15stu podmorskich stworzeń!
Krab Stefan, Rybka Norris i Ślimak Waldek - stworzenia żyjące w oceanie, postanawiają zorganizować
prawdziwy artystyczny festiwal w Podmorskim Królestwie. Podczas corocznego Koncertu Muzyki
Wielorybów, chcą zaprezentować najbardziej utalentowane istoty żyjące jakby na to nie spojrzeć NA
DNIE. Rozpoczyna się szalony casting, a wraz z nim wyścig z czasem. Bohaterowie spotykają
najdziwniejsze oryginały zamieszkujące Podmorskie Królestwo: Murenę Irenę śpiewająca w duecie z
zacinającą się Syreną, Pana Gąbkę – rapującego ekscentryka, Walerego Morświna – eksperta w
puszczaniu bączków (zabawkowych), a także Jaśka Śledzia, Stepujące Krewetki, Rekina Łuskę,
Magistra Homara i Szaloną Ośmiorniczkę. Niestety naszym bohaterom nie pójdzie tak gładko z
organizacją – bo oto z więzienia zwiał wielki chuligan i ladaco – Rekin Młotek.
Rekin chce wykorzystać czas festiwalu do swoich niecnych celów. Nasi dzielni bohaterowie muszą
zrobić co w ich mocy aby uratować planowany Talent Show. Całości widowiska dodaje fantastyczna
muzyka z elementami śpiewu wielorybów i odgłosów morza – śmieszne piosenki oraz fantazyjne,
kolorowe kostiumy.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
26 października 15:00 Łomianki, Integracyjne Centrum Dydaktyczno Sportowe
BILETY