Znajdź

 Wydarzenie

 Wybierz

 Miejsca

 Wypełnij

 Formularz

 Opłać

 Bilet

Repertuar

Kabaret Hrabi - Wady i Waszki

Nikt nie jest idealny. Każdy ma jakieś wady. Mniej lub bardziej upierdliwe. Wszystko zależy od tego, po której stronie się jest. MY mamy wady, które dodają nam uroku, czynią nas bardziej interesującymi. Ale ONI mają wady nie do zniesienia.
MY nie jesteśmy leniwi, my tylko dostrzegamy, że fajnie jest leżeć na kanapie. To ONI są leniwi. Tak zwyczajnie, w sposób prosty, upierdliwy. Dlatego MY nie mamy wad, MY mamy WASZKI.
"WADY I WASZKI" to najnowszy program kabaretu HRABI

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
18 lutego 17:00 Łomianki, Integracyjne Centrum Dydaktyczno Sportowe
BILETY
18 lutego 20:00 Łomianki, Integracyjne Centrum Dydaktyczno Sportowe
BILETY

Marcelina Akustycznie

Marcelina Akustycznie
DATA: 1 lutego 2020 r.
GODZ: 20:00
MIEJSCE: Centrum Kultury w Łomiankach

28 września 2018 roku odbyła się premiera czwartego, studyjnego albumu Marceliny "Koniec wakacji". Typowa dla Marceliny forma piosenki i melodyjność utworów została wzbogacona elektronicznymi brzmieniami charakterystycznymi dla producenta płyty Kuby Karasia (The Dumplings).
Nowy materiał to zupełnie nowy etap. Postanowiłam zaprosić do współpracy nowego producenta. Razem z Kubą Karasiem i gitarzystą Kamilem Kryszakiem wyjechaliśmy w góry w okolice Szklarskiej Poręby i zamknęliśmy sie na jakiś czas w domu z pięknym widokiem. Nagraliśmy tam w zasadzie całą płytę. Ten krok podyktowany był chęcią zaryzykowania i odejścia od schematu współpracy do którego byłam przyzwyczajona.
Płytę zapowiada singiel "Tańcz", który wraz z klipem ukazał się 2 sierpnia 2018 roku. To przewrotna piosenka o końcu świata. O tym jak wszystko jest ci już obojętne, bo jesteś zakochany, a to że obok wybucha właśnie kolejna bomba nie ma już znaczenia, bo totalnie się zatraciłeś i myślisz tylko o tym by tańczyć, tańczyć, tańczyć. I umrzeć w tym tańcu, z uśmiechem na twarzy. To historia jednej wesołej emocji z apokalipsą w tle. 6 listopada 2018 roku miał premierę drugi singiel “Dinozaury”. Teledysk do piosenki powstał w Szklarskiej Porębie. Jak zaznacza Marcelina: tam jest moje miejsce na ziemi i miłość mojego życia, co daje się odczuć poprzez klimatyczny charakter klipu z malowniczymi, górskimi pejzażami w tle. Za realizację teledysków odpowiedzialni są Zosia Zija i Jacek Pióro.

MARCELINA
Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. W 2011 roku wydała debiutancki album studyjny Marcelina, który promowany był przez single „Tatku” oraz „Nie chcę już”. W 2012 roku otrzymała m.in. nominację do Fryderyków (w kategorii „Debiut roku”), a także nominację do Nagrody WARTO „Gazety Wyborczej”. W tym samym roku pojawiła się na płycie June, obok takich artystów jak m.in. Katarzyna Nosowska, Aga Zaryan, Ania Dąbrowska, Mika Urbaniak czy Urszula Dudziak. Występowała na największych festiwalach w Polsce (na Open’er Festival, a także Orange Warsaw Festival, Coke Live, Off Camera oraz na Głównej Scenie Przystanku Woodstock) i koncertowała na świecie (w Londynie, Paryżu, Risoul, Les Sybelles, na Mauritiusie; odbyła dwutygodniową trasę po Japonii). Otrzymała nagrodę specjalną dla "Artysty w sieci" podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Kultury w Łomiankach.

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Kultury w Łomiankach / CK wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CK, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CK informuje o tym fakcie organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
01 lutego 20:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

Maski i maskarady - Spotkania z Filharmonią

MASKI I MASKARADY - SPOTKANIA Z FILHARMONIĄ
2 lutego 2020 r.
g. 11:00
Centrum Kultury w Łomiankach

Zapraszamy na szalone przedstawienie, w którym sceną staje się miasto, aktorami instrumentaliści, tancerze i nasi mali melomani. Na scenie pojawią się postaci ze słynnej comedii dell’arte: przewrotny i dowcipny Arlekin, jego zazdrosna towarzyszka Kolombina oraz inne, typowe dla ulicznych zabaw postacie. Niepowtarzalny klimat koncertu podkreślą kostiumy inspirowane tradycyjnymi weneckimi strojami karnawałowymi. Występom tancerzy towarzyszyć będą utwory A. Vivaldiego, J.S. Bacha, A. Corellego.

OBSADA
Alicja Szybowicz - taniec
Jan Fecko - taniec
Anna Małecka - skrzypce
Stanisław Łopuszyński - skrzypce
Barbara Szczęsna-Remisz - prowadzenie koncertu

Alicja Szybowicz, tancerka, choreograf, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi oraz PSM I stopnia w klasie fortepianu. Kształciła się w Krakowskiej Zawodowej Szkole Baletowej. Swoją wiedzę na temat tańców historycznych zdobywała od takich specjalistów jak Barbara Sparti, Ana Yepes, Marie-Claire Bär Le Corre, Leszek Rembowski oraz Pierre-Francois Dolle. Współpracowała z Warszawską Operą Kameralną jako tancerka oraz asystentka reżysera w realizacji spektaklu "Pigmalion i Dardanus" w 2018 roku.

Anna Małecka, studiowała na Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina na wydziale instrumentalnym (klasa prof. Magdaleny Szczepanowskiej oraz klasa ad. dr Jakuba Jakowicza), w Studium Muzyki Dawnej grając na instrumencie historycznym ( klasa dr hab. Agaty Sapiechy i mgr Grzegorza Lalka) oraz w Conservatorio Santa Cecilia w Rzymie (klasa prof. Giuseppe Crosta). Pracowała pod kierunkiem znakomitych artystów i pedagogów takich jak: O. Krysa, J. Maksymiuk, M. Szwarc, M. Urbaniak-Lisik, I. Szałaj -Zimak. Jest laureatką nagród konkursów skrzypcowych oraz zespołów kameralnych. Jest jednym z założycieli zespołu barokowego „Gradus ad Parnassum” specjalizującego się w wykonawstwie muzyki na instrumentach historycznych.
Jan Fečko absolwent Szkoły Baletowej Konserwatorium w Koszycach, solista w krakowskim Balecie Dworskim Cracovia Danza. Swoją wiedzę na temat tańców historycznych zdobywał od takich specjalistów jak Barbara Sparti, Ana Yepes, Marie-Claire Bär Le Corre, Leszek Rembowski oraz Pierre-Francois Dolle. Współpracuje z wybitnymi osobowościami świata baletu, m.in. z Ballet National Cuba.

Stanisław Łopuszyński absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie kształcił się pod okiem wybitnej klawesynistki Lilianny Stawarz. Współtworzy duet harfowo-klawesynowy „Harp&Chords”, z którym prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce i w Europie. W czasie swej rozwijającej się kariery zagrał ponad 250 koncertów z różnorodnym repertuarem. Artysta wykonuje muzykę renesansu, baroku, klasycyzmu, romantyzmu, impresjonizmu, muzykę współczesną, piosenkę aktorską, poezję śpiewaną i jazz.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
02 lutego 11:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

Old Timers

Zespół Old Timers jest w polskim jazzie tradycyjnym symbolem i legendą. Od ponad 30 lat jest w ścisłej czołówce w dorocznych rankingach miesięcznika "Jazz Forum". Jest jednym z najlepszych zespołów grających jazz tradycyjny w Europie. Powstał w 1965 r. w Warszawie. Już rok później zdobył pierwszą nagrodę w konkursie "Złotej Tarki" imprezie towarzyszącej festiwalowi Jazz Jamboree. Wynik ten powtórzył w dwóch kolejnych latach, stając się pierwszymi jak dotąd jedynym trzykrotnym zdobywcą tego trofeum. Następujące lata to pasmo sukcesów. Zespół koncertował na wielu festiwalach jazzowych w Europie. Dorobek muzyczny to nagranie kilkunastu płyt, setki koncertów, występów telewizyjnych i radiowych.
Nie ma kraju w Europie gdzie nie występowałby Old Timers!

Paweł Tartanus - śpiew, banjo
Mark Shepherd - trąbka
Janusz Kwiecień - klarnet
Zbigniew Konopczyński - puzon
Wojciech Kamiński - piano
Andrzej Zielak - kontrabas
Bogdan Kulik - perkusja

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
25 stycznia 18:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

Przez siedem kontynentów - Skarby dżungli

Data: 16.02.2020
Godzina: 15:00
Miejsce: Centrum Kultury w Łomiankach
Prowadzenie: Marta Owczarek i Bartek Skowroński

Wędrówka wśród gigantycznych roślin, rozhuśtanych lian i bajkowych wodospadów. Poszukiwanie rajskich ptaków. Spotkania z Indianami i dzikimi zwierzętami. Jak dotrzeć w głąb deszczowego lasu i jak się w nim żyje? Jak smakują mrówki? Kto i dlaczego przygotowuje zatrute strzały? Kto wyje i straszy w nocy? O tych wielu innych sekretach dżungli dowiecie się podczas spotkania.

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Kultury w Łomiankach.

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Kultury w Łomiankach / CK wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CK, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CK informuje o tym fakcie organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
16 lutego 15:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

Rodzinne Walentynki - Dorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz & Marcin Wasilewski Trio

DOROTA MIŚKIEWICZ & HENRYK MIŚKIEWICZ & MARCIN WASILEWSKI TRIO

Pierwszy wspólny projekt ojca i córki, znakomitego saksofonisty i wokalistki jazzowej

Na koncert składają się premierowe utwory napisane przede wszystkim przez Henryka i Dorotę. Uzupełnia je kompozycja Michała Miśkiewicza. Choć taki materiał wydawałby się oczywistością, kazał na siebie długo czekać. Dorota i Henryk Miśkiewicz występowali wspólnie, ale nigdy wcześniej nie były to koncerty w ramach specjalnie przygotowanego programu.
Stylistycznie projekt określają zarówno liryzm, jak dynamiczny, charyzmatyczny jazz. Teksty do nowych piosenek napisali Bogdan Loebl, Ewa Lipska, Grzegorz Turnau i Wojciech Młynarski.
Brzmienie projektu dopełnia Marcin Wasilewski Trio tworzone przez najznakomitszych polskich muzyków jazzowych. Losy zespołu oraz rodziny Miśkiewiczów złączone są od momentu, kiedy Michał Miśkiewicz dołączył do trio 25 lat temu. Mają też na swoim koncie wspólną płytę z Henrykiem “Lyrics”. Trudno sobie zatem wyobrazić lepszy, muzyczny zestaw. To jazz najwyższej próby!

Henryk Miśkiewicz w jazzowym środowisku uchodzi za najlepszego polskiego saksofonistę, słychać go na niezliczonych płytach. Grał w legendarnym zespole Jazz Carriers oraz w Studio Jazzowym Jana Ptaszyna Wróblewskiego, jego pierwsza liderska płyta "More love" sprawiła, że pokochały go rzesze Polaków. Ton jego saksofonu towarzyszył również większości filmów lat 80-tych. Koncertował na całym świecie z m.in. Ewą Bem, Andrzejem Jagodzińskim, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem czy Adzikiem Sendeckim.

Dorota Miśkiewicz nie tylko śpiewa, komponuje, pisze teksty, ale także kreuje unikalne projekty artystyczne. W 2016 roku zaprezentowała projekt PIANO.PL, podczas którego po raz pierwszy w historii polskiej muzyki na jednej scenie zaprezentowało się kilkunastu wybitnych polskich pianistów trzech generacji. To jej szósta płyta nagrana pod własnym nazwiskiem. Swoją karierę rozpoczęła w zespole Włodzimierza Nahornego. Jako jedna z nielicznych nagrywała i koncertowała z Cesarią Evorą, Stefano Bollanim, Tomaszem Stańko. Zapraszali ją także Nigel Kennedy, Jan Ptaszyn Wróblewski, Grzegorz Turnau, Wojciech Młynarski...

Marcin Wasilewski Trio to jeden z rodzimych skarbów i najbardziej znany na świecie polski zespół jazzowy. Od lat nagrywają dla prestiżowej wytwórni ECM Records. Dotychczas każda ich płyta otrzymywała "Fryderyka" i pozytywne recenzje za granicą, pojawiała się na jazzowych listach magazynu Billboard. Ich ojcem chrzestnym był Tomasz Stańko, z którym nagrywali i koncertowali ponad 20 lat. Muzycy współpracowali z gigantami światowego jazzu m.in. z Charlsem Lloydem, Janem Garbarkiem, Branfordem Marsalisem, Joe Lovano, Nilsem Petterem Molværem, Alem Fosterem, czy Manu Katche. W tym roku świętują 25-lecie pracy rozpoczęte trasą po Japonii i Korei Pd.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
15 lutego 19:00 Łomianki, Integracyjne Centrum Dydaktyczno Sportowe
BILETY

Scena Zaułek // Kamil Wasicki

KAMIL WASICKI – „NAJPIĘKNIEJ”

Wyjątkowy akustyczny koncert, złożony z najbardziej lirycznych, poetyckich piosenek, wydanych na płytach: Chwyć mnie za rękę, Dobre rzeczy się zdarzają i Żywioły. Wszystko zagrane … Najpiękniej. Artyście na scenie towarzyszyć będą:
Paweł Andrzejewski – perkusja,
Rafał Stegenta– saksofony,
Paweł Jankowski - kontrabas.

Kamil Wasicki (ur.23.06.1979 w Koninie)– poeta, kompozytor, śpiewający autor, gitarzysta. Zadebiutował fonograficznie 11 kwietnia 2011roku albumem pt: "Chwyć mnie za rękę"; wydanym przez Agencję Fonograficzną Polskiego Radia. Patronat medialny nad płytą objęła "TRÓJKA"; Program 3 Polskiego Radia. 1 września 2014 r pojawiła się na rynku druga, jakże oczekiwana płyta artysty pt; Dobre rzeczy się zdarzają wydane przez Agencję Luna Music Polska. W 2019r nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia Ra rynku ukazał się najnowszy album pt. Żywioły. Artysta jest laureatem najważniejszych festiwali piosenki artystycznej w Polsce takich jak Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie czy OPPA- Międzynarodowy Festiwal Bardów w Warszawie.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
24 stycznia 19:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

Scena Zaułek // Wanda "Dusia" Stańczak

Wanda „Dusia” Stańczak – autorka 16 tomików, pod jej redakcją ukazało się 16 międzynarodowych antologii. Absolwentka Kursu Pisania dla Dzieci i Młodzieży Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Założyła i od 15 lat prowadzi kabaret literacki „Pół-serio”, który dał ponad 470 koncertów w kraju i poza granicami (Wiedeń, 12 miast na Litwie), także dwukrotnie w Piwnicy pod Baranami, w Domu Aktora w Skolimowie. Organizuje od wielu lat międzynarodowe plenery literacko-artystyczne – w Międzywodziu, Kazimierzu, Zakopanem, w Bieszczadach, Polanicy. Jest współorganizatorką Międzynarodowych Zlotów Poetów Polskiego Rodowodu w Wilnie. Laureatka wielu konkursów i festiwali.

Jej najważniejszą inspiracją jest człowiek oraz wszystko, co zawarte miedzy bielą a czernią.

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Kultury w Łomiankach.

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Kultury w Łomiankach / CK wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CK, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CK informuje organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
21 lutego 19:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

Teatr Komedia "Ostra jazda"

Co się dzieje kiedy tracimy pracę? Szukamy nowej! Ale droga, którą przemierzamy, aby zdobyć wymarzone stanowisko może być długa i wyboista, a i poszukiwania mozolne. Co robią bohaterowie „Ostrej jazdy”, którzy z dnia na dzień utracili pracę? Postanawiają iść na skróty. Nie chcą walczyć o nową posadę i czekać miesiącami na zatrudnienie. Sami wymyślają sobie zajęcie! Wpadają na karkołomny i dosyć niebezpieczny pomysł – postanawiają zrealizować… film erotyczny. Wszystko wydaje się proste: trzeba tylko zatrudnić odpowiednich „aktorów” i ruszyć z produkcją, która przysporzy im mnóstwo pieniędzy! Wszystko zaplanowane jest w szczegółach…ale jak to w życiu bywa, a w komedii to już na pewno, nie wszystko jest takie jakie na pozór wygląda. Sytuacja szybko wymyka się spod kontroli i bardzo komplikuje, a to z kolei powoduje mnóstwo śmiesznych sytuacji i zabawę aż do łez.

Spektakl Teatru Komedia z Warszawy!

Obsada:
Marta Wierzbicka
Katarzyna Żak
Mirosław Baka
Jan Jankowski
Przemysław Sadowski

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
10 marca 19:30 Łomianki, Integracyjne Centrum Dydaktyczno Sportowe
BILETY

Teatrzyk dla dzieci "Bezpieczny Świat"

"Bezpieczny świat"
Mała mieszkanka planety Totitu o imieniu Tuti, wyrusza w kosmiczną podróż. Przypadkiem trafia na planetę Ziemia i wraz z dziećmi poznaje zasady bezpieczeństwa. Autorskie przedstawienie, uczące dzieci podstawowych zasad zachowania bezpieczeństwa w ruchu ulicznym oraz podczas zabaw. Bajka o charakterze interaktywnym.

Aspekt edukacyjny:
Spektakl w nienachalny sposób porusza tematykę ekologii i tego, jak my - jako ludzie - możemy dbać o utrzymanie harmonii środowiska naturalnego. Dzieci poprzez uczestnictwo w przedstawieniu utrwalają swoją wiedzę na temat codziennych proekologicznych działań i potrzeb naszej Planety. Istotnym morałem spektaklu jest również potrzeba akceptacji inności - szacunku wobec drugiego człowieka i doceniania tego, co w nas wyjątkowe.

Teatr Urwis
Teatr „Urwis” chciałby Państwu zaproponować ofertę przedstawień interaktywnych dla dzieci. Nasze spektakle kierujemy do dzieci w wieku 1-10 lat. Czas trwania przedstawienia wynosi ok. 45 minut. Bajki, które wykonujemy są interaktywne – dzieci biorą czynny udział w przedstawieniu oraz występują w niektórych scenach z aktorami. Zespół składa się z dwojga aktorów i w zależności od bajki, występuje w niej kilka postaci scenicznych. Spektakle są oryginalne, w każdej bajce wykorzystujemy własną muzykę oraz ciekawe efekty dźwiękowe, które zwiększają percepcję u dzieci. Estetyczne kostiumy i scenografia pobudzają wyobraźnię i zachęcają do wspólnej zabawy.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
08 lutego 15:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY