• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

Koncert etno-jazzowy Hanki Rybki z zespołem

Koncert etno-jazz Hanki Rybki z zespołem to zbiór utworów pochodzących z wielu i różnych stron świata. Inspiracją dla wykonawców jest prawdziwa muzyka ludowa, co sprawia, że koncert jest żywiołowy i energiczny oraz od czasu do czasu niestroniący od szczypty melancholii.

Promując swoją kulturę i podkreślając swoją tożsamość, na koncercie pojawia się autentyczna i wywodząca się z Podhala muzyka góralska, która umiejętnie przechodzi w muzykę ludową świata, od polskiej po bałkańską, w aranżacji etno-jazzowej.

W koncercie biorą udział znakomici muzycy, współpracujący również ze znanymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej i nie tylko.

Skład zespołu:
Hanka Rybka
Andrzej Jarząbek – skrzypce
Paweł Trebunia-Tutka – altówka
Robert Czech – kontrabas, basy
Leszek Szczerba – saksofon
Sławomir Berny – instr. perkusyjne

Hanka Rybka:
Wszechstronna wokalistka pochodząca z Podhala, dla której muzyka była i jest naturalnym dopełnieniem codziennego życia. Profesjonalistka w każdym calu. Od najmłodszych lat współpracowała z zespołami góralskimi działającymi pod patronatem Związku Podhalan, m.in. zaśpiewała partię solową Jadwigi w operze "Jadwisia spod Regli" Juliana Reimschüssla. Wspólnie z kapelą "Zokopiany" Jana Karpiela-Bułecki nagrała płyty z muzyką góralską – "Nuty spod hól" i "Ginie śnieżek po holach". Już w trakcie studiów wielokrotnie uczestniczyła w koncertach kapel i zespołów ludowych w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Bułgaria, Słowacja). Współpracowała z zespołami Brathanki, Skaldowie, gościnnie występowała także z zespołem Golec uOrkiestra oraz z Marylą Rodowicz, Ireną Santor, Haliną Frąckowiak. Przez jakiś czas współpracowała z krakowskim kabaretem Loch Camelot. Można ją także usłyszeć na płycie Marka Grechuty pt. "Niezwykłe miejsca". Dwukrotnie brała udział w warsztatach wokalnych w Letniej Akademii Mozartowskiej w Salzburgu.

W 2017 roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dla Hanki Rybki specjalną nagrodę za wieloletnią działalność na niwie kultury i promowania Podhala.

W 2019 Hanka Rybka wraz z zespołem otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS".

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-02-25 18:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach bilety: 107 kup bilet

Małżeństwo to morderstwo

„Małżeństwo to morderstwo” to brawurowa komedia kryminalna, w reżyserii Olafa Lubaszenki, która już w listopadzie zagości na deskach naszego Teatru!
Zapraszamy wszystkich fanów Agathy Christie do udziału w rozwiązaniu małżeńskiej zagadki kryminalnej.

Eksmałżonkowie Paul i Polly, spotykają się po kilku latach w obskurnym mieszkaniu na Manhattanie, po to… aby robić to co zawsze! Bałaganiarz (Olaf Lubaszenko) i „Wszystkowiedźma” (Anna Gornostaj), uwielbiają kryminały i marzą o przeżyciu kolejnej ekscytującej historii. Zafascynowani dokonywaniem zbrodni doskonałych snują marzenia o intrygującym, tajemniczym i zagadkowym morderstwie, któremu będzie towarzyszyć gęsta atmosfera i osobliwe narzędzie zbrodni…Postaramy się ustalić, kim są najbardziej prawdopodobni zabójcy oraz czy lepszym narzędziem zbrodni są ramy od roweru czy może zatrute pralinki?

Rozwiązanie zagadki już wkrótce, bilety już w sprzedaży!
Autor: Nick Hall

Reżyseria: Olaf Lubaszenko

Przekład: Emilia Miłkowska

Scenografia: Dorota Banasik

Kostiumy: Tomasz Jacyków

Opracowanie muzyczne: Agnieszka Putkiewicz

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-02-11 19:00 Łomianki, Integracyjne Centrum Dydaktyczno Sportowe bilety: 0 brak biletów

Walentynkowy koncert Łomiankowskiej Orkiestry Kameralnej

Walentynki, zwane często świętem zakochanym, należą do najpopularniejszych wydarzeń w roku obchodzonym niemalże na całym świecie. Tego dnia sklepowe witryny i kwiaciarnie wypełnione są czerwonymi sercami, pluszowymi misiami i kwiatami. Walentynki są doskonałą okazją na okazania w nietuzinkowy sposób miłości ukochanej osobie. W przeważającym stopniu miłość stanowi również motyw przewodni twórczości artystycznej przejawiającej się w tekstach piosenek oraz kinematografii.

Walentynkowy koncert Łomiankowskiej Orkiestry Kameralnej będzie sposobnością do spędzenia wspólnego wieczoru, muzycznego świętowania swoich kwitnących miłosnych uczuć oraz wysłuchania miłosnych utworów, znanych z polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej oraz filmów, w których miłość ogrywa pierwszą rolę.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-02-19 18:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach bilety: 78 kup bilet