Znajdź

 Wydarzenie

 Wybierz

 Miejsca

 Wypełnij

 Formularz

 Opłać

 Bilet

Repertuar

Antoni Muracki - Scena Zaułek

ANTONI MURACKI - znakomity bard, który od wielu lat zachwyca i rozśmiesza piosenką literacką.  Jego koncerty to spektakle satyryczno-liryczne o dużym ładunku emocjonalnym, który znajdujemy zarówno w tekstach jak i muzyce.  Antoni Muracki od 1986 roku jest członkiem ZAKR, występował w kabarecie „Nowy Świat” i „Warsztat”, brał udział w licznych programach radiowych i telewizyjnych. Jjest twórcą programów literackich i kabaretowych, autorem, kompozytorem, wykonawcą i tłumaczem. Od 2004 r. prowadzi własną scenę muzyczno-kabaretową „Salonik z kulturą”, gdzie prezentuje twórczość wybitnych postaci polskiej piosenki i kabaretu (czasem jazzu i teatru) oraz własne utwory.

Twórczość Antoniego Murackiego, harmonia utworów, ciekawe aranżacje i ogromne poczucie humoru z pewnością przypadną do gustu łomiankowskiej publiczności.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
26 października 19:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

Chemiczna Kolba - edukacyjny teatrzyk dla dzieci

Kwasy, zasady, wiązania, ekstrakcja, dysocjacja… jednym słowem - chemia. Może być zabawna i kolorowa, a czasem nawet wybuchowa - można się bawić, ale trzeba uważać! Centrum Kultury w Łomiankach zaprasza wszystkie dzieci 17 listopada 2018 na edukacyjny teatrzyk pt. Chemiczna Kolba.

Na rozgrzewkę poeksperymentujemy używając produktów codziennego użytku i skonstruujemy „lawa-lampę”. Dowiemy się, jak mieszają się różne ogólnodostępne, spożywcze substancje oraz jakie to ma znaczenie dla nauki. Przyrządzimy pastę słonia, zamkniemy chmurę w butelce, ulotnimy styropian i skomponujemy glutoplazmę oraz ciecz zmieniającą kolory. Na koniec widzowie poznają wielką kolbę chemiczną oraz właściwości suchego lodu.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
17 listopada 15:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

JUDY // Spektakl muzyczny

„Judy” to spektakl muzyczny inspirowany życiem oraz twórczością legendarnej amerykańskiej aktorki i wokalistki Judy Garland. Akcja przedstawienia rozgrywa się w 1969 roku w garderobie kopenhaskiej sali koncertowej tuż przed jej ostatnim wyjściem na scenę – trzy tygodnie później znaleziono ją martwą w jej wynajętym domu w Londynie. Przyczyną śmierci było „przypadkowe przedawkowanie barbituranów”, próby samobójczej nie stwierdzono. Koroner dodał, że Garland i tak żyła „na kredyt” między innymi z powodu marskości wątroby. Miała 47 lat. Ceremonię pogrzebową przeprowadził pastor, który trzy miesiące wcześniej udzielił jej ostatniego, piątego już ślubu.

Liza Minnelli powiedziała o śmierci swojej matki: „To nie samobójstwo – była po prostu zmęczona, jak kwiat, który daje światu radość i piękno, a potem więdnie”.


Spektakl jest zabawną i jednocześnie gorzką opowieścią o życiu „tam, gdzie gwiazd jest więcej niż na niebie”, refleksją nad przemijaniem i blaknięciem blasku sławy, próbą rozliczenia się z całego życia. Zaglądając do garderoby Judy Garland podglądamy intymny świat schowany przed publicznością, słuchamy piosenek śpiewanych „tylko dla siebie”, śmiejemy się z anegdot, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, stajemy się adresatem zwierzeń ze świata znajdującego się „gdzieś tam ponad tęczą”.


Scenariusz spektaklu powstał na podstawie tekstów Sławomira Chwastowskiego.
Reżyseria: Dominik Nowak
Obsada: Katarzyna Misiewicz-Żurek
             Lesław Żurek
przy fortepianie Adam Ćwiek/ Przemysław Zalewski

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
10 listopada 19:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

Katarzyna Żak - Bardzo śmieszne piosenki

Katarzyna Żak - aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna oraz wokalistka. Popularność zyskała dzięki rolom w serialach „Miodowe lata”, „Całkiem nowe lata miodowe” i „Ranczo”. Do 2011 roku aktorka warszawskiego Teatru Rampa. Aktualnie występuje w warszawskich teatrach: Roma, Och-Teatr, Capitol, Syrena i Komedia.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
18 listopada 18:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

Koncert zespołu El Salsero

Zespół El Salsero powstał w 2007 roku w San Jose, Costa Rica. Powstanie zespołu jest konsekwencją szalonych pomysłów, miłości do muzyki oraz pasji do realizacji celów oraz postanowień. W tym roku, w październiku 2018 zespół El Salsero przyjeżdża na drugie w swojej historii tournee do Europy. Zespół został zaproszony przez Mariusza Adamiaka, legendarnego promotora muzyki jazzowej na polskim rynku, na prestiżowy festiwal Jazz Jamboree 2018.
 
Podczas dwutygodniowego pobytu w Polsce będą koncertować głownie na Mazowszu m.in. na Gali otwierającej Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show w PTAK WARSAW EXPO. Podczas trasy koncertowej w w roku 2008 występowali w najważniejszych miastach w Polsce takich jak Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław oraz Sopot. 
 
 Występowali m.in, w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego a koncert był transmitowany LIVE na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia oraz na Koncercie Gali Fama 2008 w Świnoujściu wraz z Big Bandem pod dyrekcją Włodka Pawlika, jedynego jak do tej pory Polaka, który zdobył prestiżową nagrodę GRAMMY w kategorii Jazz. 
Rozwiń
Data Godzina Miejsce
29 października 19:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

Recital Kacpra Kuszewskiego "Album rodzinny"

Kacper Kuszewski o spektaklu
Stary album rodzinny. Wehikuł czasu. Otwieram go i przenoszę się w cudowne lata dwudzieste i lata trzydzieste, czasy młodości moich dziadków. Świat fraków, cylindrów, długich sukien i kapeluszy z piórem, ale także fokstrota, tanga i charlestona. Uwielbiam te podróże w czasie. Często jednak na fotografiach obok moich krewnych widzę ludzi, których nikt już nie pamięta. Milcząc patrzą prosto na mnie i tylko na podstawie ich stroju, czy wyrazu twarzy mogę próbować zgadnąć kim byli i czym się zajmowali. Zawsze korciło mnie żeby wymyślić im jakieś nowe, barwne życiorysy i właśnie z takich pragnień i fantazji narodził się niniejszy album. Przedstawiam Państwu kolekcję hipotetycznych portretów moich prawdopodobnych krewnych w formie piosenek w stylu retro i zapraszam do liryczno-humorystycznej podróży w czasie. oto historie, które niekoniecznie się zdarzyły, ale zdarzyć się mogły...  Kacper Kuszewski
 
WYSTĘPUJĄ
Kacper Kuszewski
oraz zespół muzyczny w składzie:
Tomasz Krezymon – fortepian
Konrad Kubicki -   kontrabas
Jacek Namysłowski – puzon, flet
 
Rozwiń
Data Godzina Miejsce
22 stycznia 18:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu - Sebastian Riedel & Cree

Sebastian Riedel & Cree  - koncert ,,Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu"!

W 2019 roku przypada 25. rocznica śmierci Ryszarda Riedla. W związku z tym Sebastian Riedel i zespół Cree postanowili uczcić to wydarzenie serią koncertów upamiętniających twórczość legendarnego wokalisty Ryszarda Riedla i zespołu Dżem.

Zespół Cree został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka. Nazwę pomógł wymyślić ojciec Sebastiana, Rysiek Riedel, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian. Sam także wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree.

Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: "Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć”.

Zespół występuje w składzie:
Sebastian Riedel – gitara, śpiew, harmonijka
Sylwester Kramek – gitara
Lucjan Gryszka – gitara basowa
Kuba Majerczyk – perkusja
Adam Lomania – instr. klawiszowe

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
30 listopada 20:00 Łomianki, Integracyjne Centrum Dydaktyczno Sportowe
BILETY