Znajdź

 Wydarzenie

 Wybierz

 Miejsca

 Wypełnij

 Formularz

 Opłać

 Bilet

Repertuar

Afryka, śladami Stasia i Nel - Akademia Odkrywcy im. Tony Halika

"AFRYKA - ŚLADAMI STASIA I NEL"

Przez Czarny Ląd przejedziemy szlakiem, który ponad 100 lat temu przemierzyli bohaterowie powieści Henryka Sienkiewicza „W pustynie i w puszczy”. Podczas podróży czeka nas wiele przygód – rejs statkiem po Nilu, przejazd wysłużonym pociągiem przez pustynię Nubijską, a także przeprawy ciężarówkami przez afrykańskie bezdroża. Wybierzemy się na safari, podczas którego spotkamy wiele dzikich zwierząt. Podziwiać będziemy również piękno afrykańskiego krajobrazu: zielone góry Siemen w Etiopii, piaszczyste plaże Zanzibaru oraz rozłożyste baobaby, które były schronieniem dla wędrujących po Afryce Stasia i Nel.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
17 lutego 15:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

JOJO

Występują: Michał PIELA, Edyta OLSZÓWKA, Lesław ŻUREK
Reżyseria: Jacek JABŁRZYK

Mąż, Żona i Kochanek... Mąż, Żona i Kochanek... Mąż, Żona i Kochanek... Mąż, Żona i Kochanek... Mąż, Żona i Kochanek... Mąż, Żona i Kochanek... Mąż, Żona i Kochanek... Mąż, Żona i Kochanek... Mąż, Żona i Kochanek... gdybyśmy spróbowali te trzy słowa powtórzyć tyle razy ile utworów zostało poświęconych temu (jakże dramatycznemu) zagadnieniu zapewne nie starczyło by nam życia na ich zapisanie (a Państwo na ich przeczytanie), więc (z braku tak naszego, jak i przed wszystkim Państwa czasu) nie podejmujemy się tego wzywania...

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
27 maja 20:00 Łomianki, Integracyjne Centrum Dydaktyczno Sportowe
BILETY

Kabaret Pod Wyrwigroszem - Tra Ta Ta Ta

Kabaretu Pod Wyrwigroszem nie trzeba nikomu przedstawiać. Prawie 25 lat na scenie mówi samo za siebie.
Zapraszamy na premierę najnowszego programu pod tytułem "Tra Ta Ta Ta", czyli gwarancja udanej zabawy i mnóstwo śmiechu!
Nie możesz tego przegapić!

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
19 października 17:00 Łomianki, Integracyjne Centrum Dydaktyczno Sportowe
BILETY

Łukasz Majewski, Wojtek Gęsicki // Scena Zaułek

Gościem Wojtka Gęsickiego - gospodarza Sceny Zaułek podczas marcowego spotkania będzie Łukasz Majewski.

Łukasz Majewski - wykonawca z kręgu piosenki autorskiej. Swoją przygodę z piosenką rozpoczął w roku 2001 w folkowym zespole Vergil van Troff. Od roku 2005 występuje pod swoim nazwiskiem. Laureat ponad trzydziestu festiwali piosenki literackiej i autorskiej.
- II Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja" - 1 nagroda i nagroda Ministra Kultury
- 17 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku - Grand Prix
- 43. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie - Nagroda im. Wojciecha Bellona
- XXII, XXIX oraz XXXII Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA - Złota Piątka laureatów

W roku 2013 ukazała się nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej debiutancka książeczka z wierszykami dla dzieci „WierszTaki dla dzieci”.
W tym samym roku premierę miała płyta „Mężczyzna z zakolami" z autorskim repertuarem, a w roku 2015 płyta „Ad acta". W roku bieżącym 2017, we wrześniu, miał premierę jego najnowszy
album „Niebajka”.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
22 marca 19:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

MATKA ŻONA I KOCHANKA – Koncert, spektakl, muzodrama

Czy istnieje recepta na pogodzenie trzech ról – matki, żony i kochanki? Czy jest sposób, żeby być jednocześnie kobietką i taranem? Niańką i sekstorpedą? Mistrzem kuchni, cichym zarządcą, mózgiem, chodzącą subtelnością, kokietką i blond-pułapką? Aneta Todorczuk-Perchuć w muzodramie „Matka żona i kochanka” w reżyserii Anny Gryszkówny stara się udzielić odpowiedzi na powyższe pytania. Nie wszystkie się spodobają, ale mogą nie tylko zmotywować do działania, lecz także rozśmieszyć, bo aktorka, śpiewając znane piosenki szczerze i z dużym dystansem, ośmiesza samą siebie i próbuje rozprawić się z mitem bycia kochaną, a jednocześnie perfekcyjną, kobiecą i idealną panią domu. Zabrzmią, m.in. utwory „All about a bass”, „Windą do nieba”, „Jej portret”, „Polska Madonna” czy „Kołysanka dla nieznajomej”. Będzie szczerze, będzie bardzo zabawnie, kobieco a czasem rubasznie.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
10 marca 18:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

Piotr Machalica - Mój ulubiony Młynarski

Recital "Mój ulubiony Młynarski" to hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który Jego piosenki śpiewa od zawsze. Tym razem jednak powstał koncert Machalicy (przeplatany opowieścią i poezją) składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Mistrza. Są to piosenki zarówno autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury. 

Po premierze koncertu w warszawskim OCH-teatrze 15.05.2017, pani Magda Umer napisała na swoim facebooku:

Dzisiaj w Och Teatrze: "Mój ulubiony Młynarski" - recital Piotra Machalicy. Piotr wzruszający, ciepły, chwilami przejmujący, ogrzewający nasze serca, młodzi zdolni muzycy z najlepszą energią i wielkie piosenki i teksty Wojtka. Teksty - bo Piotr także świetnie interpretował niektóre teksty. Jaka to była literatura! Mądry, potrzebny wieczór. Owacja na stojąco, nasze zachwyty i wiara w to, że inteligentna wymiana myśli to jedna z najwspanialszych rzeczy, jakie się nam mogą przytrafić... powinni grać i grać ten spektakl, dla naszego wspólnego dobra! Dziękuję Piotrusiu!!!

Pan Cezary Żak:

Byłem na fantastycznym koncercie Piotra Machalicy "Mój ulubiony Młynarski". Genialne interpretacje i odkrywcze aranże tych genialnych piosenek. Polecam gorąco..

W programie koncertu m.in. "Jeszcze w zielone gramy", "Tango desperado", "Nie ma jak u mamy", "Bynajmniej", "Moje ulubione drzewo", "Najpiękniejszy list miłosny", "Idź swoją drogą", czy "Blue Tango".

Zespół w składzie:
Michał Walczak - gitara, tamburyn, aranżacje;
Krzysztof Niedźwiecki - gitara, walizka vel stopa;
Paweł Surman - trąbka, akordeon, instrumenty perkusyjne

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
07 kwietnia 18:00 Łomianki, Integracyjne Centrum Dydaktyczno Sportowe
BILETY

Stand-up Grzegorz Dolniak

"Flashback" to najnowszy program Grzegorza Dolniaka. Tym razem komik rozprawi się ze wspomnieniami z cudownych lat '90 i początków XXI wieku, opowie nam swoje flashbacki z życia na blokowisku szarym jak pogoda w Rewalu na pierwszym od dziesięciu lat urlopie i postara się sprawdzić ile z tego znajduje swoje odbicie w czasach dzisiejszych i dlaczego "kiedyś to były czasy", a teraz to zwykła bida z nyndzą i Polacy na kolanach.

Grzegorz Dolniak - szczeciński komik na warszawskiej emigracji. Od lat związany ze sceną, najpierw w kabarecie Szarpanina, dziś solowo w stand-upie i zespołowo w teatrze improwizacji Damy na Pany. Jest również pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu Komedii SZPAK i założycielem warszawskiej Centralnej Spółdzielni Komediowej. Stale współpracuje z TVP2 i TVP Rozrywka, gościnnie pojawia się także w programach rozrywkowych na antenie innych stacji telewizyjnych: Polsat, TV Puls, TVN.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
02 marca 19:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

Tadeusz Olchowski, Wojtek Gęsicki // Scena Zaułek

Gościem gospodarza Sceny Zaułek, Wojtka Gęsickiego będzie pianista, wokalista, aranżer, entertainer - Tadeusz Olchowski.

Tadeusz Olchowski - pianista, wokalista, aranżer, entertainer. Zdobywaca nagrody za najlepszy tekst piosenki w konkursie ZAiKS-u i Polskiego Radia Piosenka na 100. Laureat złotej Piątki OPPA 2018. Posiada wieloletnie doświadczenie na estradzie i imprezach prywatnych w Polsce i za granicą. Ma dobry kontakt z gośćmi i publicznością zarówno w języku polskim i angielskim.  Regularnie występuje w Caffe Modjeska przy Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
22 lutego 19:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY

Teatrzyk H2O to jest to

Zapraszamy do szalonej zabawy z udziałem aż 15stu podmorskich stworzeń.

Krab Stefan, Rybka Norris i Ślimak Waldek - stworzenia żyjące w oceanie, postanawiają zorganizowad prawdziwy artystyczny festiwal w Podmorskim Królestwie. Podczas corocznego Koncertu Muzyki Wielorybów, chcą zaprezentowad najbardziej utalentowane istoty żyjące jakby na to nie spojrzed NA DNIE. Rozpoczyna się szalony casting, a wraz z nim wyścig z czasem. Bohaterowie spotykają najdziwniejsze oryginały zamieszkujące Podmorskie Królestwo: Murenę Irenę śpiewająca w duecie z zacinającą się Syreną, Pana Gąbkę – rapującego ekscentryka, Walerego Morświna – eksperta w puszczaniu bączków (zabawkowych), a także Jaśka Śledzia, Stepujące Krewetki, Rekina Łuskę, Magistra Homara i Szaloną Ośmiorniczkę. Niestety naszym bohaterom nie pójdzie tak gładko z organizacją – bo oto z więzienia zwiał wielki chuligan i ladaco – Rekin Młotek. Rekin chce wykorzystad czas festiwalu do swoich niecnych celów. Nasi dzielni bohaterowie muszą zrobid co w ich mocy aby uratowad planowany Talent Show. Całości widowiska dodaje fantastyczna muzyka z elementami śpiewu wielorybów i odgłosów morza – śmieszne piosenki oraz fantazyjne, kolorowe kostiumy.

teatrzyk dla dzieci od 5 lat

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
02 marca 15:00 Łomianki, Integracyjne Centrum Dydaktyczno Sportowe
BILETY