Repertuar

Spektakl "NON-FICTION" // Teatr improwizowany Klancyk

ON-FICTION to cykl spektakli, który powstał w ramach współpracy Teatru Improwizowanego Klancyk i Fundacji Instytut Reportażu. To komediowe przedstawienie, w którym improwizatorzy konfrontują się z prawdą zaklętą w tekstach reporterskich. Za inspiracje do improwizowanych scen posłużą im już nie wyssane z palca historię o ludziach, którzy wcale nie istnieli, lecz teksty zaproszonego gościa - reportera. Widzowie będą mieli okazję przekonać się, że rzeczywistość bywa bardziej niedorzeczna i zaskakująca niż fikcja.

Do tej pory gośćmi cyklu byli m.in. Mariusz Szczygieł, Magdalena Grzebałkowska, Katarzyna Surmiak-Domańska, Filip Springer, Olga Gitkiewicz i wielu innych.

O Klancyku:
Klancyk to pionierzy improwizacji komediowej w Polsce i pierwszy warszawski teatr impro, który w 2021 roku obchodził 15-lecie działalności. Ich spektakle to historie pisane na bieżąco, rodzące się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego porozumienia i absurdalnego poczucia humoru. Ani widzowie, ani artyści nie wiedzą, co wydarzy się na scenie. Wiedzą tylko, że nigdy więcej się nie powtórzy. Klancyk to Bartosz Młynarski, Piotr Sikora, Maciej Buchwald, Paweł Najgebauer, Krzysztof Wiśniewski, Krzysztof Dziubak i Błażej Staryszak. Są współtwórcami nowej warszawskiej sceny komediowej, w tym Klubu Komediowego, Szkoły Impro i Resortu Komedii. Klancyk ma na koncie występy na festiwalach w kraju i zagranicą m.in. Apostrof — Międzynarodowy Festiwal Literatury (Warszawa), Festiwal im. Zygmunta Haupta (Gorlice), MiedziankaFest (Miedzianka), Malta Festival (Poznań), Open’er Festival (Gdynia), Chicago Improv Festival, Del Close Marathon (Nowy Jork), Jazzahead Festival (Brema). Teatr współpracuje m.in. z Biblioteką Narodową, Instytutem im. Adama Mickiewicza oraz Fundacją Instytut Reportażu.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
17 lipca 20:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach bilety: 500