• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

Mikołajkowy koncert Łomiankowskiej Orkiestry Kameralnej z Hanką Rybką

Najpiękniejsze świąteczne polskie i zagraniczne utwory, to motyw przewodni Koncertu Mikołajkowego, który odbędzie się 4 grudnia 2022 r. w Centrum Kultury w Łomiankach.

W ten niedzielny wieczór usłyszymy nowe aranżacje znanych wszystkim Polakom pastorałek, kolęd i świątecznych piosenek. Wszystko to za sprawą zaangażowanych artystów - cenionej, charyzmatycznej i niezwykle utalentowanej góralce Hance Rybce oraz doświadczonych muzyków, Łomiankowskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Błażeja Sroczyńskiego.

Przygotowany repertuar charakteryzuje się zaskakującymi rozwiązaniami muzycznymi, twórczymi ideami oraz ciekawą interpretacją w wykonaniu muzyków orkiestry, dopełnioną kobiecą wrażliwością Hanki Rybki.

Widzowie staną się uczestnikami niesamowitego wydarzenia, który wprowadzi nas w radosny, świąteczny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i oczekiwania przyjścia na świat Chrystusa Zbawiciela.

Potęga wokalu Hanki Rybki połączona z mocą instrumentów Łomiankowskiej Orkiestry Kameralnej to wydarzenie gwarantujące niezapomniane wspomnienia i muzyczne emocje, przepełnione pozytywnymi wibracjami.
Wydarzenie jest organizowane przez Centrum Kultury w Łomiankach.

HANKA RYBKA:
Wszechstronna wokalistka pochodząca z Podhala, dla której muzyka była i jest naturalnym dopełnieniem codziennego życia. Profesjonalistka w każdym calu. Od najmłodszych lat współpracowała z zespołami góralskimi działającymi pod patronatem Związku Podhalan, m.in. zaśpiewała partię solową Jadwigi w operze "Jadwisia spod Regli" Juliana Reimschüssla. Wspólnie z kapelą "Zokopiany" Jana Karpiela-Bułecki nagrała płyty z muzyką góralską – "Nuty spod hól" i "Ginie śnieżek po holach". Już w trakcie studiów wielokrotnie uczestniczyła w koncertach kapel i zespołów ludowych w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Bułgaria, Słowacja). Współpracowała z zespołami Brathanki, Skaldowie, gościnnie występowała także z zespołem Golec uOrkiestra oraz z Marylą Rodowicz, Ireną Santor, Haliną Frąckowiak. Przez jakiś czas współpracowała z krakowskim kabaretem Loch Camelot. Można ją także usłyszeć na płycie Marka Grechuty pt. "Niezwykłe miejsca". Dwukrotnie brała udział w warsztatach wokalnych w Letniej Akademii Mozartowskiej w Salzburgu.
W 2017 roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dla Hanki Rybki specjalną nagrodę za wieloletnią działalność na niwie kultury i promowania Podhala.
W 2019 Hanka Rybka wraz z zespołem otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS".

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2022-12-04 18:00 Łomianki, Centrum Kultury w Łomiankach bilety: 0 brak biletów